Şirket haberleri güncel 29 Aralık 2021

guncel-sirket-haberleri

Şirket haberleri ve açıklamaları noktasında en doğru adrestesiniz. Halka arz edilen ya da edilmeyen çeşitli şirketlerin günlük açıklamalarını sizler için derledik. Hangi şirket ne kararı aldı? Şirketlerin yatırım, ortaklık, halka arz ve diğer tüm konularda aldığı kararlar neler oldu? Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarına hemen haberimizin devamından ulaşabilirsiniz…

En güncel Şirket Haberleri

Şirket haberleri: Bugün pek çok  güncel yeni büyümelerini, ortaklıklarını ve ayrıntılarını sabah saatlerinde duyurdu. Buna göre Türkiye’nin öne çıkan şirketlerinden bazılarının aldığı kararlar ise şu açıklamalarda duyuruldu;

"<yoastmark

Akdeniz Holding şirketinde %62,50 pay oranına sahip olan Milya Endüstri için pay oranının %64,00’e çıkarılmasına karar verdiğini açıkladı.

"<yoastmark

 

Ayes Şirketi kendi bünyesinde yer alan bina ve arsaların yeniden değerlenme neticesinde 22,2 milyon TL net değer kazandığını açıkladı.

"<yoastmark

Bilici Yatırım Şirketi iştiraki olan Biteks İplik’in paylarının tamamen halka arz edilmek üzere Borsa’da işleme alınması için SPK’ya başvurduklarını açıkladı.

BİM market yeniden indirim yapacağını duyurdu. Aldıkları son karar açıklamasında ürünlerinin tamamında yüzde 8 ile yüzde 40 oranında indirime gideceklerini duyurdu.

Yine DAGİ şirketi mağaza zincirine bir yenisini daha eklediğini duyurdu. Yapılan şirket duyurusuna göre yeni mağaza Torium AVM’de hizmete başladı. Açılan bu mağazayla beraber şirketin mağaza sayısı ise 89’a çıktı.

Öte yandan İzmir Fırça Şirketi mevcut pay geri alım süreçlerinin tamamlandığını duyurdu.

Nitekim Mobiltel Şirketi de halka arz edilen fonunun kullanımına ilişkin açıklama yaptı. Halka arz edilen fondan elde edilen 189,6 milyon TL’sini finansal borç ödemelerinde kullandığını ifade etti. Öte yandan ise 81,2 milyon TL’sini sermaye amaçlı kullanacaklarını duyurdu.

Uzertaş Şirketi kendileri tarafından kiralanan Erem İnşaat Gayrimenkul şirketine ait gayrimenkulün kirasının 20 Bin TL’ye çıkarıldığını duyurdu.

 

Şirketlerin duyurduğu günlük kararlar bunlarla sınırlıydı. Nitekim en güncel şirket haberleri, halka arz haberleri ve daha fazlası için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Özellikle de Türk yatırım şirketlerin ne gibi kararlar aldığını merak ediyorsanız bizi takip etmeniz yeterli olacaktır.  Her gün en güncel şirket ve halka arz haberlerini sizler için aktif bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir