Sanica Isı Halka Arz Edecek

Sanica Isı, Gedik Yatırım Menkul Değerler Liderliğinde halka arz edeceğini duyurdu. Şirketin halka arz detayları, taslak izahname bilgileri ile beraber belli oldu.

Halka arz, Gedik Yatırım liderliği ve İntegral Yatırım eşliderliğinde oluşturulacak olan konsorsiyum tarafından “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En İyi Gayret Aracılığı” yöntemiyle gerçekleşecek.

Toplamda 2 farklı ülkede 7 tesiste üretim yapan ve ürünlerini 50’den fazla farklı ülkelere ihraç eden SANICA Avrupa’nın en büyük 5 Küvet üreticisinden olup Dünyaca tanınan saygın markalardan bir tanesi olarak biliniyor.

Kuruluş tarihinden bu güne dek kalite, sağlık ve yeniliğe her zaman değer ve önem gösteren özgün, yaratıcı üretimleriyle sektörde Ülke lideri olan SANICA, Fatinoğlu Holding kuruluşu olarak karşımıza çıkıyor…

Halka arz edilmesi düşünülen payların, şirketin halka arz sonrası çıkarılmış sermayesine oranının %33,33 olması planlanıyor.

Dağıtım yöntemi; Oransal dağıtım

Satışa sunulacak pay miktarı; 45.000.000

Halka arz kodu; SNICA

Tahsisat Oranı; Henüz Açıklanmadı

İşlem göreceği Pazar; Şirket payları BİST Yıldız Pazar’da işlem görmesi bekleniyor.

Halka Arz Gelirlerinin Kullanım Yerleri

Sanica Isı, sermaye artırımı suretiyle ihraç edilecek olan payların ilk halka arzından elde etmeyi düşündüğü net halka arz gelirini aşağıda belirtilen başlıklar dahilinde kullanmayı planlıyor;

  1. %40 Yurtdışında Yatırım Yapılması
  2. %30 İşletme Sermayesinin Güçlendirilmesi
  3. %30 Finansal Borçların Ödenmesi

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 sene süresince;

Herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmamasına ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmaması taahhüdü bulunuyor.

Sanica Isı Hakkında

1987 senesinde kurulan SANICA Türkiye’nin ilk Akrilik Küvet Üreticisi olup aynı zamanda Banyo ve Spa Grubu, Rezervuar Grubu, Isı ve Tesisat Grubu, Kombi Grubu, Alt yapı ve Üst yapı Boru Grubu, Cam Grubu, Elektrikli Forklift ve İstif Makineleri Grubu olmak üzere toplam 7 Ana Grupta üretimine devam etmektedir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir