PC İletişim Halka Arz da Başarılı Çıkış Yakaladı

Borsa İstanbul’da PC İletişim halka arz oldu. Başarılı gerçekleşen halka arzda PC İletişim toplam 109 milyon TL ve 178 bin yatırımcı ile halka arz gerçekleşti. Yoğun ilgi ile performansın oldukça önem kazandığını bir kez daha vurgulamış oldu.

PC İletişim’in toplam 109 milyon TL ve 178 bin yatırımcıya ulaşarak başarılı bir halka arz gerçekleştirdiğini belirten Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun önemli açıklamalarda bulundu.

Borsa İstanbul olarak son dönemde uluslararası alandaki çalışmaları artırdıklarını aktaran Ergun, şunları kaydetti: “Borsaya gelme potansiyeli olan yabancı yatırımcılar ile kurumsal iletişimimizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda, Dünya Borsalar Federasyonu’nun yönetim kurulunda yer aldık. Tüm alt çalışma komitelerinde arkadaşlarımız görev aldılar. Bu çalışma komitelerinde diğer borsalar ile birlikte çalışıyorlar. Ayrıca, İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesindeki, Borsalar Forumu’nun genel sekretaryasını yürütüyoruz. İslam ülkeleri ile birlikte ortak projeler gerçekleştiriyoruz. Yine, uluslararası alanda diğer borsalarla birebir toplantılar gerçekleştiriyoruz. Ortak çalışmalar ve iş birlikleri yapıyoruz. Diğer taraftan, uluslararası yatırımcıların işlem yaptığı yerli ve yabancı aracı kurumlar ile iletişim halindeyiz. Uluslararası yatırımcılar ile görüşüyoruz. Bütün bu çalışmaları yaparken, sermaye piyasalarımızı daha etkin bir şekilde anlatabilmek için biz de dijital medya hizmetlerinden faydalanıyoruz, yazılı ve görsel içerikler hazırlıyoruz.”

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir