MİA Teknoloji’nin Halka Arzında Yatırımcılardan 2,5 Kat Talep Geldi

MİA Teknoloji halka arz talep toplama dönemi gerçekleştirildi. MİA Teknoloji talep toplama sürecinde halka arz paylarına yatırımcılardan 2.5 kat talep yağdı.

MİA Teknoloji 15-16 Kasım tarihlerinde talep topladı. MİA Teknoloji sermayesinden 30 Milyon TL’den 38 Milyon TL’ye yükselmesi sebebi ile 8 milyon TL nominal değerli payların satışına ek 4,5 milyon TL değerli ortak paylarının satışıyla birlikte toplam 12,5 milyon lot için 196.391 yatırımcı talepte bulundu.

Yatırımcılardan Metro Yatırım’ın öncülüğünde gerçekleşen halka arz işlemlerinde nominal değerli pay başına toplama fiyatı 15,80 TL olarak belirlendi. Halka arzda şirketin 12,5 milyon adet nominal değerli pay karşılığında 31,8 milyon adetlik talep toplandı. bu doğrultuda MİA Teknoloji’nin yatırımcılardan halka arz 2,5 kat talep gelmiş oldu.

Halka arza ilişkin açıklamada bulunan MİA Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Beltekin, “Başarılı bir halka arz sürecini yatırımcılarımızın gösterdiği ilgi ve talepler doğrultusunda büyük bir mutluluk ve gururla tamamladık. Halka arz sonrası şirketimiz yeni yatırımlar ile ulusal ve uluslararası yazılım sektöründe gücüne güç katarak ilerlemeye devam edecek. Yatırımcılarımızla birlikte daha güçlü adımlarla devam ettiğimiz bu yolda katma değeri yüksek inovatif çözümler üreterek yeni girişimlerimizi ve projelerimizi hep birlikte paylaşacağız” ifadesinde bulundu.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir