Maçkolik halka arz (Macko) Ne zaman ?

Halka Arz için başvuru sürecini başlatan Maçkolik yani “Macko” ile ilgili merak edilen detayları sitemizde sizler için hazırladık.

Hedef Girişim, dolaylı olarak % 6,94 pay sahibi olduğu canlı skor platformu olarak tanıdığımız Maçkolik’in halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurduğunu net bir şekilde açıkladı.

Hedef Girişim, Maçkolik’in halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurduğunu açıkladı.

Halka Arz gelişmelerini yakından takip eden vatandaşlarımız bir süredir devam eden Maçkolik halka arz gelişmelerini yerinden öğrenmek için sitemizi 7/24 takip etmeye devam ediyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamaya göre Hedef Girişim 25 Ağustos 2021 tarihinde Sporttz Spor Yatırımları A.Ş. (“Sporttz”) sermayesinin yüzde 13,61’ine tekabül eden paylara 12 milyon 788 bin 100TL bedelle iştirak etti.

27 Ağustos 2021 tarihinde İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. PRE-IPO Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na (“PRE”) ait 8 milyon 602 bin 212 adet katılma payı 8 milyon 359 bin 999 TL bedelle satın alındı ve ilgili yatırımlar kamuya duyuruldu.

 

Sporttz ve PRE’nin Maçkolik ve Sahadan’ı devralması 03.09.2021 tarihli açıklama ile kamuya duyurulmuştu.

Açıklamada “Maçkolik İnternet Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin 25 milyon TL sermayesinde PRE’nin maliki olduğu 8 milyon 500 bin TL nominal değerli 8 milyon 500 bin adet payın halka arzı için, Maçkolik tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulduğu şirketimizce öğrenilmiştir. “ ifadeleri kullanıldı.

Hedef Girişim, Sporttz sermayesinde sahip olduğu paylar vasıtasıyla, -PRE fonu yatırımı dışında- dolaylı olarak Maçkolik’in yüzde 6,94 payına sahip durumda.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir