HKTM Halka arz Borsada İşlem Görüyor

Halka arz sürecini tamamlamış olan HKTM, bugün yapılan gong töreniyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamış durumda. HKTM hisseleri ilk işlemlerde yüzde 10 yükselerek 12.10 lira ile tavan yaptı. Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi Ve Ticaret Anonim Sirketi artık işlem görüyor.

Halka arzda talep toplama sürecini geçen hafta tamamlayan Hidropar Hareket Teknolojileri Merkezi, bugün meydana getirilen gong töreniyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Halka arzda birim hisse fiyatı 11 TL olan HKTM açılışla beraber yüzde 10 yükselerek 12.10 lira hisse kıymeti ile tavan oldu. Firmanın toplam halka arz büyüklüğü 132 milyon TL olarak hesaplandı.

Gong töreninde Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, HKTM’nin iki özelliğiyle ön plana çıktığını belirterek “Birincisi yenilikçi teknolojiler üreten Ar-Ge merkezi ikincisi de yeşil bina sertifikasına haiz üretim tesisi. Şimdi buna halka arz ile üçüncü mühim özellik eklendi. 2021’de 52 firmanın halka arzını gerçekleştirdik bu bir rekordu. Dünya Borsalar Federasyonu’nun kısa sürede açıklamış olduğu verilere gore halka arz artış oranında sıralamada dünya birincisi olduk. HKTM bizim bu yılki 30’uncu halka arzımız oldu. 303 bin yatırımcıya gerçekleştirdiği satışla başarıya ulaşmış bir halka arz gerçekleştirmiş oldu” dedi.

HKTM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Atıl da “Hayalleri diri tutan karşılıklı saygı ve sevgiyi besleyen refah dolu emek harcama ortamı. Biz bini çevreye doğaya saygılı binamızla gerçekleştirdik” dedi. HKTM Genel Müdürü İlhan Çelebi ise değerleriyle mevcud ve iyi mühendislik halletmeye çalışan şirket olduklarını kaydederek şunları söylemiş oldu: “25 senedir ufak adımlarla güvenli şekilde ilerledik. Fakat yol daha yeni başladı. Yürürken değerlerimizle var oluyoruz. İyi mühendislik şiarıyla hareket ediyoruz. Borsa İstanbul’da halka arz olarak ahi olduğumuza inanıyoruz. Kendi değerlerimizi geliştirirken geleceğe yön vererek değerlendirmek istiyoruz.”

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir