Hitit Bilgisayar Halka Arz Ediliyor!

hitit-bilgisayar-halkarz-2021

Hitit Bilgisayar halka arz edilecek. Bu noktada Hitit Bilgisayar’ın paylarının bir kısmı yani yaklaşık %50 iştiraki mevcut durumda Pegasus’un aittir. Yaptığı açıklamada yer alan detaylara göre Hitit Bilgisayar direk halka arz edilme kararı aldı. SPK tarafından alınan karar için geçtiğimiz Kasım ayında başvurularını yaptı. SPK’ya sunacağı izahmanesinde ise direk 35.192.308 TL nominal değerli paylarını halka arz edeceklerini ifade etti. Firmanın sektördeki istikrarlı büyümesi yatırımcıları heyecanlandı. Halka arz edilecek payları şimdiden büyük ilgi görmeye başlıyor. İşte, merak edenler için Hitit Bilgisayar hakkında tüm detaylar sizlerle…

Hiti Bilgisayar Halka Arz Detayları

Hitit Bilgisayar halka arz edileceğini duyurdu. Bildiğiniz üzere Hitit Bilgisayar’ın paylarının büyük bir kısmı dünyanın en büyük havacılık firmalarından biri olan Pegasus’a aittir. Bu noktada halka arz edilirken fiyat istikrar noktasında kararlı olduğunu da ifade etti. Yalnızca yerli yani yurtiçi bireysel yatırımcılara paylarını açacak. SPK onayıyla beraber halka arzın uygulanması halinde borsaya işlem gördükten hemen 30 gün sonraya kadar payları dağıtılacak. Şimdiden yatırımcıları halka arz edilen paylarının nasıl kullanılacağını merak ediyor.

Halka Arz Gelirleri Nerede Kullanılacak?

Hitit Bilgisayar paylarının dağıtımdan sonra nasıl ve nerede kullanılacağı sıkça merak ediliyor.  Havacılık başta olmak üzere neredeyse uçtan uca çözüm sunan firmalar arasında yer alıyor. Bu sektörde dünya lideri firmalardan biri olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda halka arz edilerek bu büyümeyi daha da büyük ölçekli hale getirmeyi hedefliyor. Büyümenin akabinde ise global ölçekli marka bilinirliğini arttırma seyrinde de ilerlemek istiyor.

Hitit Bilgisayar halka arz neticesinde sermaye artışı yaşanması halinde kurumsallaşma ve kurumsal yönetim ilkelerinin daha verimli ve etkin şekilde kullanılmasına yönelik harcayacak. Öte yandan şeffaflık, şirket kurumsal kimliğinin daha iyi noktaya gelmesi adına kullanılacağını da duyurdu. Bu noktada bireysel yatırımcıların da şirketin halka arz paylarına büyük ölçüde talep göstermesi bekleniyor. Henüz SPK onayı gelmeden pek çok yatırımcının ilgisini çekmeye başladığı görülüyor.

Halka arz edilen şirket haberlerini güncel şekilde sitemizden takip edebilirsiniz. Aynı zamanda şirketlere ilişkin merak ettiğiniz en güncel tüm haberleri de takibe alabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir