Göknur Gıda’nın Borsada İşlem Göreceği Tarihi Belli Oldu!

Yatırımcıların en çok merak ettiği konular arasında ilk sırada yer alan Meyve ve sebze sektöründe faaliyet gösteren Göknur Gıda halka arzı devam ediyor. Peki, Göknur Gıda halka arz ne zaman işlem görecek?

GÖKNUR GIDA HALKA ARZ SAAT KAÇA KADAR YAPILACAK?

Göknur Gıda halka arzı için 3 gün süresince talep toplama süresi belirlenmişti. Halka arz süreci bugün bitiyor. Göknur Gıda halka arzı saat 17.00’de sona erecek.

GÖKNUR GIDA HALKA ARZ NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Göknur Gıda hisselerinin talep toplama işlemlerinin hemen ardından Borsa İstanbul’da piyasaların açılışıyla birlikte işlem görmesi bekleniyor. Önce GOKNR halka arzın büyüklüğü ile ilgili açıklama yapılması beklenirken, 6 Mart Pazartesi günü Borsa İstanbul’un açılmasıyla işlem görmeye başlayacağı öngörülüyor.

GÖKNUR GIDA HAKKINDA

1993 senesinde kurulan Göknur 4 farklı şehirde kurulu tesislerinde Ülkemizde yetişen sağlıklı ve lezzetli meyve ve sebzelerden meyve suları, konsantreler ve püreler dahil piyasaya çok çeşitli ürünler sürüyor.

Bu ürünler, başta meyve suları olmak üzere, pastalar, şekerlemeler, dondurma ve süt ürünleri gibi birçok nihai gıda ürününde girdi olarak kullanılıyor. Göknur sahibi olduğu yaklaşık 10 bin dekar ve yönetim hizmeti verdiği yaklaşık 15.000 dekar olmak üzere toplam yaklaşık 25 bin dekarlık bahçede çoğunluğu organik olmak üzere meyve ziraatı faaliyetlerini de yürütüyor.

İstanbul Sanayi Odası’nın (“İSO”) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020” araştırması sonuçlarına göre 222’nci sırada bulunan Göknur, aynı araştırmada ihracatta ise 72’nci sırada bulunuyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir