Göknur Gıda (GOKNR) Halka Arz Ne Zaman ? Göknur Gıda Halka Arz Eşit mi, Oransal mı ?

Yatırımcıların merak içerisinde araştırdığı konular arasında ilk sırada yer alan Göknur Gıda Halka arz detaylarını bu yazımızda sizler için hazırladık. Yaşanan deprem nedeni ile üst üste 2 defa halka arzı ertelenen Göknur Gıda halka arzı eşim mi yoksa oransal mı ?

Geçtiğimiz süre içerisinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan ve 8-10 Şubat 2023  tarihlerinde paylarını halka arz edeceği açıklayan Göknur Gıda (GOKNR), gerçekleşen deprem sebebi ile halka arzını 15-17 Şubat 2023 tarihine ertelediğini açıklamıştı.

Göknur Gıda (GOKNR) Halka Arz Ne Zaman ?

Borsa İstanbul’da işlemlerin durdurulması sebebi ile halka arzın daha sonraki bir tarihe ertelendiğini şirket KAP üzerinden şu ifadelere yer vererek açıkladı;

“Ülkemizde yaşadığımız deprem felaketi ve sonrasında Borsa İstanbul pay piyasasında işlemlere ara verilmesi sebebiyle Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat İthalat İhracat Ticaret ve Sanayi A.Ş. paylarının halka arzı daha sonra açıklanacak ileri bir tarihe ertelenmiştir.”

  • Halka arzın gerçekleşeceği tarih ile ilgili  herhangi bir açıklama ise ne yazık ki henüz yapılmadı.
  • Göknur Gıda halka arzı bireysel yatırımcılar ve şirket çalışanlarına eşit dağılım yöntemiyle gerçekleştirilecektir.
  • Göknur Gıda payları, eşit dağılım yöntemiyle halka az edilecek olup 11 TL sabit fiyattan satışa sunulacaktır.
  • Ortak satışıyla 14.250.000 adet pay ve sermaye artırımıyla 65.000.000 adet pay satışa çıkarılacaktır. Toplam 79.2500.000 pay satışa çıkacak ve payların tamamının satılması durumunda Göknur Guda halka arz büyüklüğü 871.750.000 TL olacaktır.
  • Halka arzın ardından Göknur Gıda’nın halka açıklık oranının %22,64 olması beklenmektedir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir