Ereğli (EREGL) 2023 Temettü Ödemeleri Hesaba Ne Zaman Yatacak ?

Yatırımcıların en çok merak ettiği konular arasında ilk sırada yer alan 2023 Ereğli (EREGL) temettü ödemesinin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Genel olarak hem 2021 hemde 2022 senesinde mart ayında temettü ödemelerini gerçekleştiren Ereğli (EREGL) temettü ödemesi bu senede aynı şekilde mart ayında yapılması bekleniyor.

Demir-Çelik sektöründe faaliyet gösteren Ereğli, son 5 sene içerisinde 5 kez temettü ödemesi yaparak ortalama kârının % 97’sini ortaklarıyla paylaştı. 4. çeyrek bilançosuyla ilgili öngörülerin de gelmeye başlamasıyla beraber EREGL temettü tahminleri de belli oldu.

Ereğli 3.Çeyrek Bilanço Verileri

Ereğli Demir Çelik, 2022 senesinin 3. çeyrek bilançosuna göre 14,88 milyar TL net dönem kârı elde etti. Bu kapsamda, Ereğli’nin kârı geçen senenin aynı dönemine göre % 37 artış gösterdi. Şirketin 100 milyar TL’ye yükselen satışları ise geçen seneye oran ile yüzde 133 artış gösterdi. Yatırımcısının merakla beklediği 4. çeyrek bilançosu için net dönem kârı ise 16,22 milyar TL olarak öngörülüyor.

Ereğli Temettü (2023) Tahmini

Ereğli 4. çeyrek finansal tahminlerine göre 2022 senesinde 16,22 milyar TL kâr elde etmesi tahmin ediliyor. Son 5 senede 5 defa temettü ödemesi yapan şirket ortalama kârının % 97’sini ortaklarıyla paylaştı.

Ereğli 2023 senesinde de aynı oranda temettü ödemesi gerçekleştirmesi halinde pay başına net 4,05 TL temettü dağıtabilir. Son fiyatına göre temettü verimi ise yüzde 10,67.

(Temettü tutarı, önceki senelerdeki veriler baz alınarak tahmini olarak hesaplanmıştır. 2023 senesinde bu tutar ve oranda temettü dağıtılacağı garanti edilmemektedir. İçerikteki hiçbir bilgi, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.)

“Ereğli hissesi geçtiğimiz yıl temettü ödemesini mart ayında gerçekleştirdi.”

Şirketin temettü geçmişini incelediğimizde kâr dağıtımlarını genellikle mart ve mayıs aylarında yapıyor. 2023 senesi için de bu 2 tarih öngörülüyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir