Borsadan Nasıl Para Kazanılır ? “Satın Al ve Tut”

Borsaya ve hisse senetlerine olan ilginin giderek artmasıyla piyasadaki stratejilerde çok daha önemli hale gelmeye başladı. Borsada yatırım yapmak her ne kadar teknik analiz ve temel analiz yapmayı zorunlu kılsa da psikolojik olarak da mücadele etmek gerekmektedir. Borsada kazanabilmek için hisse senedi alırken-satarken nelere dikkat edilmelidir? Yatırım yapanlara altın tavsiyeler niteliğinde olan videomuzu izledikten sonra kanalımıza abone olmayı ve videomuzu beğenmeyi unutmayın. Yatırımlarınız sizlere hep kazandırsın…

YouTube video

Herhangi bir finans uzmanına sorun ve hisse senetlerinin uzun vadeli servet oluşturmanın anahtarlarından biri olduğunu duyacaksınız. Ancak hisse senetleriyle ilgili zor olan şey, yıllar içinde katlanarak değer kazanabilseler de, günlük hareketlerini tam bir doğrulukla tahmin etmenin imkansız olmasıdır.

Borsadan Nasıl Para Kazanılır ?

Uzun vadeli yatırımcılar arasında yaygın bir söz vardır: “Piyasadaki zaman, piyasanın zamanlamasından daha iyidir.”

Bu ne anlama gelir? Kısacası, hisse senetlerinde para kazanmanın yaygın bir yolu, sık sık alım satım yapmak (ticaret) yerine hisse senetlerini veya diğer menkul kıymetleri uzun süre tuttuğunuz bir al ve tut stratejisini benimsemektir.

Bu önemlidir, çünkü sürekli olarak günlük, haftalık veya aylık bazda piyasaya girip çıkan yatırımcılar, güçlü yıllık getiri fırsatlarını kaçırma eğilimindedir.

Şunu göz önünde bulundurun: Putnam Investments’a göre borsa, 2017’ye kadar olan 15 yıl boyunca tamamen yatırım yapanlara yıllık %9,9 getiri sağladı. Ancak, piyasaya girip çıkarsanız, bu getirileri görme şansınızı tehlikeye attınız.

Kaynak: KFK Medya

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir