Biteks İplik Halka Arz Edilecek 2022

bilici-yatirim-sirketi

Biteks iplik için halka arz hamlesi!

Biteks İplik halka arz açıklaması yaptı. Bilici Yatırım iştiraki olan Biteks iplik için Borsa’da işleme alınması adına gerekli başvuruların yapıldığı ifade ediliyor. Geçtiğimiz 27 Aralık gününde halka arzına ilişkin SPK başvurularının yapıldığı şirket tarafından ifade edildi.

Şirketin bu halka arzdaki hedefinin ne olduğu ise merak ediliyor. Öte yandan duyurunun hemen ardından bazı yatırımcıların da ilgi odağı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İşte, halka arzına dair merak edilen tüm detaylar haberimizde sizlerle…

"<yoastmark

 

Bilici Yatırım Biteks İplik Halka Arz Açıklaması Yapmıştı!

Geçtiğimiz 27 Aralık gününde Bilici Yatırım şirketinin açıklaması ile dikkat çekti. Kendi iştirakı olan Biteks İplik hakkında SPK başvuru duyurusu yaptı. Bu duyurunun yanı sıra açıklamasında ise şu sözlere yer verdi;

’Mevcutta iştirakimız olan Biteks İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ya ait payların hala arz edilmesine karar verdik. Bu noktada Borsa İstanbul’da işlem görebilmesi adına gerekli adımları 27 Aralık 2021 tarihinde attık. SPK başvurumuzu kayıtlı sermaye sistemine geçiş noktasında yaptık, dönüş bekliyoruz.’’ Demişti.

Biteks İplik Hakkında Bilgi

Biteks İplik Osmaniye’de kurulmuştur. Sektörün liderleri arasında yer alan Biteks iplik borsada yer alacak.  Bu noktada 1950 yılında Adana’da kurulan BİLİCİ GRUP tarafından 2007 yılında kurulmuştur. Mevcut durumda Bitek ipliğin 30.000 metrekare gibi büyük kapalı bir alanda 40.944 iğlik ring ve aynı zamanda 72 iğlik airjet makine parkuru ile günlük neredeyse 20 ton üretim kapasitesi mevcuttur. Bu rakamlar ile sektörün lideri olma yolunda ilerleyiş göstermeye devam ediyor. Şirket sektörün lideri olmanın yanı sıra ciddi bir büyüme ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Güvenilir bir sektör imajı yarattığı için de halka arzına pek çok yatırımcıdan talep geleceği düşünülüyor.

 

En güncel halka arz haberleri için en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Şirketlerin aldığı yeni kararlar, SPK süreçleri ve halka arzlarındaki son durumlar hakkında merak etiğiniz detaylar burada! En güncel haberlerimizi takip ederek tüm bu detaylara kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Hemen ilgili kategorilerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir